Wtryskarka 2AD 400°C
Materiał Flexite T-VAL
Wtryskarki protetyczne
Materiały termoplastyczne sabilex
Materiały termoplastyczne flexite
Fotografia w stomatologii
1
2
3
4
5
6

POKONAĆ KORONAWIRUSA

NIKT NIE JEST BEZPIECZNY

Niestety Koronawirus stanowi realne zagrożenie dla wszystkich ludzi.

W nocy 5 maja umarł zarażony koronawirusem Evgeni Mikrin. Wybitna postać świata kosmicznej techniki. Główny projektant rakietowo-kosmicznej korporacji „ENERGIA”. 

Taki człowiek ma opiekę lekarską na  bardzo wysokim, wręcz kosmicznym, poziomie. Ale jak widać nikt nie może być pewny jak skończy się jego kontakt z koronawirusem.

Niewiadome są do końca też drogi rozpowszechniania się choroby o czym świadczy śledztwo na francuskim atomowym lotniskowcu. Okręt przebywał na morzu, dłużej niż trwa kwarantanna, więc dlaczego po tak długim czasie, doszło do zakażenia koronawirusem prawie połowy z 2300 osobowej załogi?

Praca lekarzy stomatologów w ich własnych gabinetach stała się bardzo stresująca i szczególnie niebezpieczna. 

W cyklu artykułów „Pokonać Koronawirusa” zamierzam przedstawić obecnie dostępne rozwiązania techniczne znacznie zwiększające bezpieczeństwo lekarzy.


USUNĄĆ RYZYKO INFEKCJI COVID-19

Nic ze znanych rozwiązań nie gwarantuje 100 % -towej ochrony. 

Stosując jednak stomatologiczny system odsysania RD 80 można to ryzyko bardzo poważnie zmniejszyć. Foto 1 i Foto 2

Foto 1. RD 80 [ udostępnione przez Pana Cedar Wanga ]

Foto 2. RD 80 w gabinecie stomatologicznym [udostępnione przez Pana Cedar Wanga ]

W dużym uproszczeniu urządzenie działa jak odkurzacz wciągający z dużą mocą aerozol powstający w ustach pacjenta na który składają się m.in. krople wody chłodzącej, ślina, krew, mikroorganizmy, bakterie i wirusy. Problem zakażeń w gabinecie stomatologicznym był zawsze przedmiotem troski stomatologów. Jednak teraz, zdaniem specjalistów, ta mieszanina stanowi znacznie większe ryzyko infekcji w tym krzyżowych.

System zewnętrznego odsysania RD 80 jest oczywiście specjalistycznym urządzeniem które nie tylko zasysa aerozol z ust pacjenta ale zassaną mieszaninę przepuszcza przez system filtrów a następnie ją dezynfekuje promieniami UVC.

Zastosowano między innymi filtr HEPA czyli wysoko skuteczny filtr powietrza opracowany w USA do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń radioaktywnych po bombie atomowej a obecnie stosowany wszędzie tam gdzie czystość, czy wręcz jałowość powietrza, są gwarancją bezpieczeństwa.

Oczyszczone i zdezynfekowane sterylne powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz urządzenia przy tym w ciągu godziny może przepłynąć aż 340 m3. To tak jakby oczyszczaniu i dezynfekcji poddano całe powietrze gabinetu o powierzchni ponad 120 m2 i wysokości 2.5 metra.

Budowę i działanie RD 80 dobrze ilustruje załączone wideo.

Kółka urządzenia pozwalają na łatwe przemieszczanie RD 80 w gabinecie.

mgr Przemysław Szajder technik dentystyczny

e-mail: office@e-dentalworld.eu

 

adres kontaktowy

Siedziba firmy:

P.H. RUDIMEX STANISŁAW RUDZKI
ul. Kwiatowa 2 Łężyca
66-016 Zielona Góra
NIP: 929-009-20-66

Kontakt

Numery kontaktowe:

tel: (68) 410 49 95
tel. kom. 602 559 322
tel. kom. 602 403 084
e-mail: kr@rudimex.com.pl
Skype: rudimex